Pranie dywanów i wykładzin

Pranie dywanów i wykładzin nie tylko poprawia estetykę pomieszczeń, ale również komfort  przebywania w nich. Metoda przez nas stosowana zapewnie dogłębne czyszczenie i pozwala usunąć nie tylko widoczne zanieczyszczenie, ale także roztocza, alergeny i mikroby.

 

  • Etap 1

Maszynowe trzepanie wibracyjne

Etap ten wykonywany jest tylko i wyłącznie u nas w pralni. Podczas niego usuwane są najcięższe zanieczyszczenia stałe tkwiące nawet w najgłębszych częściach runa i osnowy dywanu. Trzepanie wykonywane jest przy użyciu specjalistycznej maszyny wyposażonej w szereg rzemieni wykonujących do 40 000 uderzeń na minutę. Po wykonaniu tego etapu duży i mocno zabrudzony dywan może być nawet o 1kg !! (jeden kilogram) lżejszy. Efekt trzepania maszynowego jest nawet w połowie nieosiągalny podczas trzepania ręcznego.

  • Etap 2

Odkurzanie odkurzaczem kolumnowym wyposażonym w elektoszczotkę.

Podczas tego etapu usuwane są zanieczyszczenie nierozpuszczalne w wodzie. Używany jest do tego odkurzacz wyposażony w wirującą szczotkę, która w czasie pracy rozczesuje włókna dywanu i unosi zabrudzenia zbyt ciężkie do ruszenia tradycyjną ssawką

  • Etap 3

Naniesienie i wtarcie środka piorącego

Po usunięciu na sucho zabrudzeń nierozpuszczalnych należy doprowadzić do rozpusz­czenia brudu, który pozostał na dywanie. Pojęcie „rozpuszczanie brudu” używane jest tu w znaczeniu potocznym i oznacza oddzielenie brudu od włókna.. W przypadku zabrudzeń na bazie oleju polega na wytworzeniu emulsji, w przypadku tłuszczu na zmydleniu lub dosłownym rozpuszczeniu przy plamach na bazie wody. W celu skutecznego oddzielenie brudu od włókna nanoszony detergent wcierany jest w głąb runa dywanu przy pomocy maszyny wyposażonej w dwie obrotowe szczotki tzw. szorowarki.

  • Etap 4

Odplamianie

Często konieczne jest zastosowanie specjalistycznych odplamiaczy do całkowitego pozbycia się zabrudzeń z dywanu.. Plamy z żywicy, smarów, smoły wymagają użycia środków o innej charakterystyce i pH niż plamy z krwi, kawy, mleka czy wina.  Osobnego podejścia wymagają zanieczyszczenie wywołane moczem lub wymiocinami. Plamy od moczu należy najpierw zneutralizować środkiem wchodzącym w reakcje z cząsteczkami uryny. Miejsca po wymiocinach po wypraniu trzeba dodatkowo zdezynfekować odpowiednim środkiem hamującym rozwój bakterii, grzybów i pleśni.

  • Etap 5

Wypłukanie i odessanie rozpuszczonego brudu

Po rozpuszczeniu brud usuwany jest z dywanu przy pomocy  maszyny naryskowo-ssącej zwanej ekstraktorem. Podczas tego etapu wszystkie zanieczyszczenia zostają wypłukiwany i odessane, Ta metoda zapewnia najlepsze usunięcie brudu i ewentualnych pozostałości niepożądanych środków chemicznych.

Cennik

W pralni, usługa 5 etapowa, w cenie odbiór i dowóz dywanu

W pralni, usługa 5 etapowa, w cenie odbióri dowóz dywanu

 

 

 

14zł/m2

 

 

 

Usługi dodatkowe

neutralizacja moczu

usuwanie zapachów

dezynfekcja

wypożyczenie dmuchawy suszącej

10zł

10zł

10zł

10zł

 

Wypożyczenie sprzętu suszącego

Wypożyczanie sprzętu suszącego na potrzeby czyszczenia dywanów i wykładzin.

O FIRMIE:

Zajmujemy się profesjonalnym praniem dywanów i tapicerki oraz kompleksowym praniem i czyszczeniem wnętrz samochodów. Posiadamy bardzo bogate doświadczenie i nic już nie jest w stanie nas...

GWARANCJA CZYSTOŚCI: